Category Archives: Bez kategorii

  • 0

lichen noclegi noclegi lichen Dom Noclegowy Anna

Category : Bez kategorii

lichen noclegi noclegi lichen Dom Noclegowy Anna

Licheń. Strażacy z całego kraju rywalizują na wodzie

lichen noclegi noclegi lichen Dom Noclegowy Anna

Aż 35 drużyn z całego kraju rywalizuje w Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Zawody odbywają się w Licheniu.

lichen noclegi noclegi lichen Dom Noclegowy Anna

Druhowie konkurują od piątku. Wczoraj budowali wały przeciwpowodziowe. Dziś przystąpili do kilku kolejnych zadań. Strażacy musieli między innymi rzucać kołem ratunkowym i podejmować tonącego z wody.

lichen noclegi noclegi lichen Dom Noclegowy Anna

Sędziowie w każdej konkurencji oceniali czas, szybkość, ale również dokładność. Porównując poziom sprzed 10 lat wszystko zmieniło się o 100 procent.

Najlepszym odzwierciedleniem tego jak na poprawę bezpieczeństwa na plażach mają wpływ takie zawody są statystyki. Jeszcze kilka lat temu w jeziorze Licheńskim tonęło około siedmiu osób rocznie. Teraz utonięć nie ma wcale, albo zdarza się jedno w roku.

lichen noclegi noclegi lichen Dom Noclegowy Anna

 


  • 0

noclegi licheń, pensjonat licheń Dom Noclegowy Anna

Ruszył 37. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. W tym roku do Konina przyjechało aż 2600 uczestników!
noclegi licheń, pensjonat licheń Dom Noclegowy Anna
I znowu zrobiło się kolorowo i gwarno. Na skwerze przed KDK zaroiło się od poprzebieranych grup tanecznych nie tylko z całej Polski, ale z niemalże całego świata. Na Festiwal przyjechały bowiem reprezentacje 16 krajów. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał dziś prezydent Józef Nowicki. – Mam nadzieję, że w Koninie spełnicie swoje marzenia – mówił włodarz.
Prezydent przekazał małym artystom klucze do bram miasta. A przy festiwalowych hymnie „Wpadnij, wpadnij do Konina” w niebo poleciały biało-czerwone balony.
Już dziś odbywają się eliminacje, a wieczorem o godz. 20.00 dla uczestników Festiwalu zaśpiewa Margaret. Później koncert finałowy i w sobotę wielka gala, którą poprowadzi Tomasz Kammel.

1 czerwca to najpiękniejszy dzień przynajmniej z dwóch powodów: po pierwsze dzisiaj rozpoczynamy 37. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, po drugie – i najważniejsze- dzisiaj swoje święto obchodzą dzieci na całym świecie. A ponieważ zjechały się do nas z całego świat, to jest i trzeci powód do świętowania tego szczególnego dnia. Konin od dziś przez najbliższe pięć dni będzie światową stolicą dzieci. Dlatego tym małym i tym dużym przesyłamy najlepsze, najsłodsze i najcudowniejsze życzenia. Niech spełnią się Wasze marzenia, nie tylko te o Grand Prix. gal1


  • 0

licheń noclegi,noclegi licheń,dom pielgrzyma Anna

Category : Bez kategorii

licheń noclegi,noclegi licheń,dom pielgrzyma Anna
imagesindeksUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- 26 maj 2016 r.
licheń noclegi,noclegi licheń,dom pielgrzyma Anna
Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzi Kościół w Wielki Czwartek. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która wyrosła z adoracyjnego kierunku pobożności eucharystycznej rozwijającej się na Zachodzie od przełomu XI i XII w., przeżywana jest natomiast w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. Bezpośrednią przyczyną jej ustanowienia były objawienia bł. Julianny z Cornillon. Pod ich wpływem bp Robert ustanowił w 1246 r. święto Bożego Ciała dla diecezji Liége. W 1252 r. legat papieski rozszerzył je na Germanię, natomiast papież Urban IV w 1264 r. napisał bullę „Transiturus”, w której ustanowił to święto dla całego Kościoła. Śmierć papieża przeszkodziła ogłoszeniu bulli, a tym samym wprowadzeniu święta w całym Kościele. Dokonał tego Jan XXII (1334 r.), a Bonifacy IX polecił w 1391 r. wprowadzić święto Bożego Ciała wszędzie, gdzie jeszcze nie było ono obchodzone. W Polsce jako pierwszy polecił obchodzić to święto bp Nankier w diecezji krakowskiej w 1320 r. Podczas odnowy liturgicznej zamiast tradycyjnej nazwy święta Bożego Ciała wprowadzono nową nazwę: uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
licheń noclegi,noclegi licheń,dom pielgrzyma Anna
Jest to święto całego Kościoła, który powstaje i gromadzi się podczas „łamania chleba”. W tym dniu (albo w następującą po nim niedzielę) ulicami miast przechodzą procesje eucharystyczne. W Polsce okna budynków znajdujących się na trasie procesji ozdabiane są symbolami eucharystycznymi, obrazami religijnymi i kwiatami. W niektórych częściach Włoch czy Ameryki Łacińskiej ulice, którymi przechodzi procesja Bożego Ciała wykładane są kwiatami. W Hiszpanii kwiatami dekoruje się ściany domów. Podczas procesji z Najświętszym Sakramentem w wielu miastach włoskich z okolicznych domów zrzucane są barwne kartki z drukowanymi hasłami eucharystycznymi.
licheń noclegi,noclegi licheń,dom pielgrzyma Anna
Procesje eucharystyczne w dniu Bożego Ciała wprowadzono później niż samo święto, w drugiej połowie XIII w. Podczas nich niesiono krzyż z Najświętszym Sakramentem, nawiązując w ten sposób do zwyczaju zabierania w podróż Eucharystii dla ochrony przed niebezpieczeństwami. W XV w. procesje eucharystyczne urządzano w Niemczech, gdzie łączono je z modlitwą błagalną o odwrócenie nieszczęść i dobrą pogodę, w Anglii, Francji, północnych Włoszech i w Polsce. Od czasu zakwestionowania tych praktyk przez reformację, udział w procesji traktowano jako publiczne wyznanie wiary.


  • 0

Licheń noclegi Pensjonat licheń

Category : Bez kategorii

Licheń noclegi Pensjonat Licheń Dom Noclegowy Anna

według Dziejów Apostolskich wydarzenie, które miało miejsce w pierwsze po zmartwychwstaniu Jezusa święto Pięćdziesiątnicy. Na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Apostołowie zaczęli przemawiać w wielu językach (ksenolalia) oraz otrzymali inne dary duchowe – charyzmaty (Dz. Ap. 2,1-11). Wydarzenie to zostało zapowiedziane przez Jezusa przed jego Wniebowstąpieniem.
Dzień zesłania Ducha Świętego, zwany też Pięćdziesiątnicą, potocznie Zielonymi Świątkami, jest w chrześcijaństwie świętem ruchomym i przypada 49 dni (7 tygodni) od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, a więc przypada również w niedzielę. Stąd zapis w księgach liturgicznych Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Jest to jedno z najważniejszych świąt o charakterze uroczystości liturgicznej, obchodzone przez dwa dni (szczególnie w krajach protestanckich, np. w Niemczech, Szwajcarii, Holandii oraz w Danii). W Polsce pierwszy dzień Zielonych Świąt jest dniem wolnym od pracy. Drugi dzień Zielonych Świątek zniesiono w 1951 roku
Zielone Świątki mają jednak dłuższą tradycję wywodzącą się z pogańskiej obrzędowości i zwyczajów. Pochodzą od starosłowiańskiej uroczystości zwanej Stado, które to było świętem wiosennym. Obrzędy związane z tym świętem wiązały się z oczekiwaniem na nadejście lata i miały zapewnić obfite plony, a także ochronę przed urokami i złymi duchami. W tym celu majono domy, stodoły, płoty zielonymi gałązkami brzozy i wierzby. Zwierzęta okadzano dymem z palonych ziół, przystrajano wieńcami z kwiatów.
Obecnie Zielone Świątki to inne określenie dla chrześcijańskiego święta Zesłania Ducha Świętego obchodzonego w szóstą niedzielę i poniedziałek (50 dni) po Wielkanocy (w miesiącu maju).
Rdz 11, 1-9 Pomieszanie języków przy budowie wieży Babel
noclegi licheń pensjonat licheń
Czytanie z Księgi Rodzaju

Mieszkańcy całej ziemi mieli Jedną mowę, czyli jednakowe słowa, A gdy wędrowali ze wschodu, napotkali równinę w kraju Szinear i tam zamieszkali.
I mówili jeden do drugiego: «Chodźcie, wyrabiajmy cegłę i wypalmy ją w ogniu». A gdy już mieli cegłę zamiast kamieni i smołę zamiast zaprawy murarskiej, rzekli: «Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi».
A Pan zstępując z nieba, aby zobaczyć to miasto i wieżę, które budowali ludzie, rzekł: «Są oni jednym ludem i mają wszyscy jedną mowę i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem na przyszłość nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!»
W ten sposób Pan rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi, i tak nie dokończyli budowy tego miasta. Dlatego to nazwano je Babel, tam bowiem Pan pomieszał mowę mieszkańcom całej ziemi. Stamtąd też Pan rozproszył ich po całej powierzchni ziemi.

Oto Słowo Boże.


  • 0

Noclegi w Licheniu Dom Noclegowy Anna

Category : Bez kategorii

Księża marianie święcili z okazji otwarcia sezonu motocyklowego

Około 8000 motocykli było dzisiaj w Licheniu na ogólnopolskim otwarciu sezonu motocykli i pojazdów zabytkowych.

Liczbę podali organizatorzy z klubu motocyklowego „Knight Riders” z Łodzi.To największy z dotychczasowych zlotów. Motocykliści zatrzymali się na parkingu przy ul Toruńskiej w Licheniu. Z kolei miłośnicy zabytkowych pojazdów zaparkowali przy bazylice. Po specjalnej mszy, księża marianie poświęcili pojazdy. Po tym, wszyscy wyruszyli w paradzie na objazd Lichenia.

– Widok tych wspaniałych maszyn przed największą świątynią w Polsce jest wyjątkowy.231078_9398_714


  • 0

Dom Noclegowy Anna Licheń

Category : Bez kategorii

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność”
do Matki Bożej Licheńskiej

Kilka tysięcy związkowców z całego kraju przybyło do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę NSZZ „Solidarność”.

Pielgrzymka rozpoczęła się w sobotę, 23 kwietnia o godz. 19:00 uczestnictwem w drodze krzyżowej na placu przed licheńską bazyliką. Rozważania w trakcie modlitwy prowadził ks. Grzegorz Molewski.

Główne uroczystości pielgrzymkowe odbyły się w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. W dn. 24.04.2016 r. o godz. 11.15 poczty sztandarowe, które przybyły na uroczystości, weszły do świątyni w uroczystym szpalerze. O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. W słowie skierowanym do wiernych nawiązywano do trwającego w Kościele katolickim Roku Miłosierdzia:
„Bóg, objawiając swoje Miłosierdzie, eksponując je przez objawienia dane św. s. Faustynie, chce nam pokazać swoją sprawiedliwość. Mamy sobie przypominać uczynki miłosierdzia co do duszy i co do ciała po to, aby sprawdzać czy jesteśmy w stanie tak świadczyć miłość, jak Bóg ją nam świadczy bezinteresownie. I dlatego przychodzimy do Maryi, do tej, którą z krzyża Jezus uczynił naszą matką.”- mówił kaznodzieja.

Po zakończeniu Mszy św. uczestniczący we wspólnej Eucharystii związkowcy udali się wraz z pocztami sztandarowymi pod pomniki bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności” oraz pod pomnik upamiętniający wydarzenia Sierpnia 80, znajdujące się nieopodal bazyliki. Tam przedstawiciele poszczególnych regionów i zakładów pracy złożyli kwiaty.


  • 0

licheń noclegi Dom Noclegowy Anna

Category : Bez kategorii

W licheńskim sanktuarium trwa nowenna w intencji maturzystów

Od 23 kwietnia do 1 maja br. w sanktuarium maryjnym w Licheniu trwać będzie nowenna w intencji tegorocznych maturzystów.

W tym okresie msza wieczorna (w dni powszednie o godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 18.00) w licheńksiej bazyklice będzie odprawiana w ich intencji. W ostatnim dniu nowenny, a więc w niedzielę 1 maja 2016 roku, podczas każdej mszy maturzystom będzie udzielane specjalne błogosławieństwo. Do wzięcia udziału w tych nabożeństwach zachęcają księża marianie z licheńskiego snaktuarium.

– Dzięki przyjęciu błogosławieństwa z rąk kapłana młodzież będzie w sposób szczególny umocniona przed przystąpieniem do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Warto, aby przystąpili oni do matury w duchu wiary i przebrnęli pomyślnie przez wszystkie egzaminy, które na nich czekają. Oczywiście nie zwalnia ich to z solidnego i merytorycznego przygotowania się do czekających ich testów – powiedział ks. Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik licheńskiego sanktuarium.

W sposób szczególny do uczestnictwa w nowennie zaproszeni są maturzyści ze szkół średnich z terenu powiatu konińskiego. Mile widziane będą także grupy maturzystów z całego kraju.


  • 0

LICHEŃ STARY DOM NOCLEGOWY ANNA

Category : Bez kategorii

X Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

24 kwietnia 2016 r. – X Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. „Każdego roku na wiosnę słyszymy o tym, jak wielu ludzi ginie w wypadkach na naszych polskich drogach. Ludzie wierzący nie mogą być obojętni na ten narodowy problem. Aby to zmienić, zwracamy się do naszych kierowców, pieszych i rowerzystów ze wspólnym apelem i otaczamy ich modlitwą” – apeluje Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. Ostatnia niedziela kwietnia, jak co roku, obchodzona jest jako Niedziela Modlitw za Kierowców. W kościołach będą czytane apele o bezpieczną jazdę, wezwania modlitwy powszechnej skoncentrują się na prośbach za kierowców, pieszych oraz wszystkich rannych i zabitych w wypadkach na drogach. O Niedzieli Modlitw za Kierowców będą przypominać plakaty i hasło: BĄDŹMY MIŁOSIERNI NA DROGACH!


  • 0

Noclegi Licheń Dom Noclegowy Anna

Category : Bez kategorii

Obchody 1050. rocznicy chrztu Polski

Centralne uroczystości odbywają się dziś w Gnieźnie oraz w piątek i sobotę w Poznaniu. Uroczystości mają charakter kościelno-państwowy, ponieważ przyjęcie chrztu dało początek obecności Kościoła katolickiego i przyczyniło się do powstania naszego państwa. Patronat nad obchodami objął prezydent Andrzej Duda.

Świętowanie rozpoczęło zebranie Episkopatu Polski w Gnieźnie. Do Episkopatu dołączył kardynał Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, który na uroczystościach będzie reprezentował papieża. Do Gniezna przyjechał również prymas Węgier kardynał Péter Erdő. W tej części biskupi wysłuchają wykładu historyka profesora Krzysztofa Ożoga na temat dziejowych konsekwencji Chrztu Polski.

<<>>

Po południu na Ostrowie Lednickim koło Gniezna rozpoczęła się modlitwa ekumeniczna. To prawdopodobnie tam w 966 roku ochrzczono Mieszka I.

Ekumeniczną modlitwę odprawia prymas Polski Wojciech Polak. Biorą w niej udział również duchowni z kościołów chrześcijańskich zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Księża razem odmówią Wyznanie Wiary. Podczas modlitwy rocznicę chrztu obwieści po raz pierwszy, specjalnie odlany na tę uroczystość dzwon „Mieszko i Dobrawa”.


  • 0

Dom Noclegowy Anna Licheń Noclegi

Category : Bez kategorii

Szósta rocznica katastrofy w Smoleńsku

Katastrofa polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku-katastrofa lotnicza, do której doszło w Smoleńsku w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41. Zginęło w niej 96 osób[6], wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie.