licheń noclegi, noclegi licheń, pensjonat licheń

  • 0

licheń noclegi, noclegi licheń, pensjonat licheń

licheń noclegi, noclegi licheń, pensjonat licheń

Dom Noclegowy Anna Licheń

Światowe Dni Młodzieży

licheń noclegi, noclegi licheń, pensjonat licheń

Spotkanie młodzieży z ks. bpem Wiesławem Alojzym Meringiem w Licheniu w dniu 23 lipca będzie centralnym punktem obchodów Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej. Hierarcha odprawi w licheńskiej bazylice uroczystą Eucharystię, po której mieszkający na terenie diecezji włocławskiej młodzi ludzie udadzą się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.
licheń noclegi, noclegi licheń, pensjonat licheń, Dom Noclegowy Anna Licheń
Osoby, które w trakcie tego niezwykłego wydarzenia zdecydują się zamieszkać na terenie diecezji włocławski, będą mogły zwiedzić i modlić się w najważniejszych miejscach diecezji. Na tydzień przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w poszczególnych diecezjach odbędą się tzw. „Dni w Diecezjach” (20-25 lipca).  Jak poinformował ks. Sławomir Homoncik MIC, wicekustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, 21 lipca młodzi ludzie spotkają się we Włocławku, 22 – w Świnicach Warckich (Dzień Miłosierdzia) a 23 przybędą do Lichenia. W największym Sanktuarium w diecezji z młodzieżą spotka się bp Wiesław Alojzy Mering. O godz. 14.30 nastąpi zawiązanie wspólnoty, a o 16.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej odprawiona zostanie uroczysta Masza św. z rozesłaniem.

W trakcie pobytu w Licheniu istnieje możliwość zwiedzenia Sanktuarium. Osoby, które przybędą do Polski w ramach Światowych Dni Młodzieży znajdą nocleg wśród polskich rodzin, a także w parafiach. Korzystając z możliwości pobytu w naszym kraju będą mogli także zapoznać się z historią i kulturą diecezji, w których zamieszkają. Łącznie w diecezji włocławskiej spodziewanych jest ok. 4 tysiące młodych ludzi, którzy następnie udadzą się na główne uroczystości i spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa. Do grupy włocławskiej dołączy także młodzież z parafii, gdzie posługę pełnią księża marianie.

 


Komentarz