Trzy pielgrzymki z Pomorza modliły się w Licheniu

Trzy piesze pielgrzymi z Archidiecezji Gdańskiej zmierzające na Jasną Górę zatrzymały się w Licheniu. Pielgrzymi skorzystali z gościnności licheńskiego Sanktuarium, nabierając sił do dalszej wędrówki.

Pierwszą pielgrzymką była 33 Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W licheńskim Sanktuarium 150-osobowa grupa została powitana w sobotni wieczór. Pielgrzymi spędzili noc korzystając z gościnności licheńskich parafian. W niedzielę  o godz. 11.30, uczestnicy pielgrzymki modlili się podczas Mszy Św. w kościele pw. św. Doroty. Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Czaja, kierownik pielgrzymki.

Jako druga do Lichenia przybyła 36 Gdańska Piesza Pielgrzymka. Jak poinformował ks. Łukasz Grolewicz, w tym roku w pielgrzymce gdańskiej liczba podążających osób waha się pomiędzy 250 a 300.
Pielgrzymi na teren Sanktuarium weszli w niedzielny poranek, aby przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej modlić się podczas Mszy św.

Jako ostatnia w Licheniu pojawiła 37 Piesza Kaszubska Pielgrzymka. Pielgrzymi z Kaszub mieli do pokonania ponad 600 km.
W pielgrzymce kaszubskiej bierze udział 140 osób. Pątnicy swoje pielgrzymowanie rozpoczęła 25 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza.
Wszystkie 3 pielgrzymki z Archidiecezji Gdańskiej do Częstochowy dojdą w najbliższą niedzielę, 12. sierpnia. Towarzyszy im hasło „Jesteśmy napełnienie Duchem Świętym”.

2 myśli na “Trzy pielgrzymki z Pomorza modliły się w Licheniu”

  1. Zdzisław Jan Brzeziński

    W gościnnym Domu Noclegowo-Pielgrzymkowym „Anna” w Licheniu Starym spędziliśmy jedną dobę 25-26 sierpnia 2018 r. Przyjechaliśmy z Kościerzyny i Wielkiego Klincza z woj. pomorskiego. Był to nasz drugi pobyt w tym miejscu. Pani Alina i pan Mirosław podjęli naszą grupę liczącą 48 osób serdecznie i z dużą życzliwością, traktując jak członków bliskiej rodziny. Zapewniono nam bardzo dobre warunki w przytulnych pokojach z telewizorem, Wi-Fi, łazienkami, czystą, pachnącą pościelą. Mieliśmy możliwość zagotowania sobie wody w znajdujących się obok sypialni czajnikach elektrycznych. W razie potrzeby uprzejmi gospodarze natychmiast spełniali każde nasze życzenie. Domowe posiłki były urozmaicone i wyśmienite smakowo. Wszyscy wstawaliśmy od stolików zadowoleni i najedzeni do syta. Bardzo dziękujemy za pełny komfort oraz miłą atmosferę. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem zakwaterowania w Licheniu, to Dom „Anna” przy ul. Wesołej 20 jest najlepszym miejscem blisko Sanktuarium.

  2. Kierowca krystyna

    Jestesmy grupa z miejscowosci Wegorzyno i okolic w pensjonacie jestesmy juz ktorys raz z kolei pokoje sa czysciutkie schludne lazienki czyste komfortowe z ciepla woda pod dostatkiem dla wszystkich uczestnikow. Jedzenia duzo i dobrego parking zapewniony dla autokaru gdzie sie rzadko zdarza aby autokar mogl zaparkowac. W pokojach na dole okna pozostawialismy pootwierane na szerz i nic nigdy nie zginelo. Wlasciciele bardzo sympatyczni i goscinni o kazdej porze dnia i nocy gotowi pomoc w kazdej sprawie. Polecam kazdemu nocleg u Pani Ani lokalizacja bardzo fajna godna i warta polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *