39. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie

LICHEŃ NOCLEGI, NOCLEGI LICHEŃ, ANNA DOM NOCLEGOWY

Dwanaście krajów europejskich, 2636 wykonawców w wieku od 5 do 16 lat  przyjedzie do Konina aby wziąć udział w 39 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca. Festiwal rozpoczął się 6 czerwca, a 9 czerwca zakończy go Koncert Galowy w Amfiteatrze ,,Na skarpie”. 

LICHEŃ NOCLEGI, NOCLEGI LICHEŃ, ANNA DOM NOCLEGOWY

Komisje artystyczne zakwalifikowały do udziału w 39 Festiwalu 88 solistów i 16 zespołów wokalnych, którzy zostali podzieleni na grupy wiekowe oraz 121 zespołów tanecznych w kilku kategoriach tanecznych. W sumie na scenach festiwalowych swoje umiejętności zaprezentuje 2636 uczestników. Jest to rekordowa liczba. Wśród nich będą  dzieci z Litwy, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Słowacji, Niemiec, Bułgarii, Anglii, Hiszpanii oraz Malty.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się 6-10 czerwca 2018 r.
Eliminacje i finały na scenach KDK (tancerze) i CKiS Dom Kultury „Oskard” (wokaliści). Zaraz po eliminacjach, 7 czerwca, dla uczestników Festiwalu i mieszkańców Konina koncertować będzie Smolasty.

LICHEŃ NOCLEGI, NOCLEGI LICHEŃ, ANNA DOM NOCLEGOWY

Festiwal zakończy tradycyjnie koncert galowy w Amfiteatrze „Na skarpie” 9 czerwca. Poprzedzi go korowód ulicami miasta wszystkich uczestników Festiwalu o godzinie 17:30.

LICHEŃ NOCLEGI, NOCLEGI LICHEŃ, ANNA DOM NOCLEGOWY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *