Strona Główna » Blog » licheń noclegi Dom Noclegowy Anna -23 Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwościowe-

licheń noclegi Dom Noclegowy Anna -23 Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwościowe-

Tysiące osób uzależnionych oraz ich rodzin uczestniczy w 23. Ogólnopolskich Spotkaniach Trzeźwościowych w Licheniu Starym. Zjazd odbywa się pod hasłem „Pomaganie pomaga”.

Tysiące osób z różnymi uzależnieniami zjechało do Lichenia, aby w jednym z najważniejszych ośrodków kultu maryjnego w Polsce prosić Boga o siłę w walce ze swoim nałogiem. Sobotni poranek rozpoczęła Droga Krzyżowa o godz. 10.00, w której wspólnie modliło się kilka tysięcy osób. Rozważania w trakcie modlitwy poprowadził ks. Stanisław Kowalski, alkoholik.

Inauguracja tegorocznych spotkań trzeźwościowych w Licheniu nastąpiła o godz. 11.30 na ołtarzu polowym w starej części Sanktuarium. Przybyłych powitał ks. Robert Krzywicki, marianin, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym. Zachęcał do korzystania ze wszystkich dostępnych dziś w Licheniu form radzenia sobie z uzależnieniem – spowiedzi, rozmowy z psychologami i terapeutami uzależnień, zakupu fachowej literatury, udziału we Mszy św. i wielu innych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Następnie głos zabrał ks. Wiktor Gumienny, kustosz licheńskiego Sanktuarium, którzy odniósł się do hasła tegorocznego spotkania – „Pomaganie pomaga”. Stwierdził, że idealnie oddaje sytuacje osób uzależnionych oraz tych, którzy spieszą im z pomocą.

Przed nami jeszcze Msza św. za wszystkich zmarłych ze środowisk trzeźwościowych (godz. 14.30), otwarcie poszczególnych mityngów tematycznych (godz. 17.00) oraz centralny punkt Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych – Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Gębickiego z Włocławka.16051_dsc0000716066_dsc00076

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *