licheń noclegi Dom Noclegowy Anna

W licheńskim sanktuarium trwa nowenna w intencji maturzystów

Od 23 kwietnia do 1 maja br. w sanktuarium maryjnym w Licheniu trwać będzie nowenna w intencji tegorocznych maturzystów.

W tym okresie msza wieczorna (w dni powszednie o godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 18.00) w licheńksiej bazyklice będzie odprawiana w ich intencji. W ostatnim dniu nowenny, a więc w niedzielę 1 maja 2016 roku, podczas każdej mszy maturzystom będzie udzielane specjalne błogosławieństwo. Do wzięcia udziału w tych nabożeństwach zachęcają księża marianie z licheńskiego snaktuarium.

– Dzięki przyjęciu błogosławieństwa z rąk kapłana młodzież będzie w sposób szczególny umocniona przed przystąpieniem do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Warto, aby przystąpili oni do matury w duchu wiary i przebrnęli pomyślnie przez wszystkie egzaminy, które na nich czekają. Oczywiście nie zwalnia ich to z solidnego i merytorycznego przygotowania się do czekających ich testów – powiedział ks. Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik licheńskiego sanktuarium.

W sposób szczególny do uczestnictwa w nowennie zaproszeni są maturzyści ze szkół średnich z terenu powiatu konińskiego. Mile widziane będą także grupy maturzystów z całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *