Strona Główna » Blog » Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu

Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu

Pod hasłem „Bóg bezsilnym daje moc” odbyły się w licheńskim Sanktuarium Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w dniach 27-29 lipca

Ludzie uzależnieniu od różnego rodzaju nałogów mogli spotkać się w grupach i podzielić swoimi doświadczenia na drodze do trzeźwego życia.
Spotkania w grupach poprzedziło nabożeństwo Drogi Krzyżowej alejkami Sanktuarium. Po wspólnej modlitwie nastąpiło oficjalne otwarcie 26. Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych, którego dokonał ks. Wiktor Gumienny MIC. Witając wszystkich, kapłan nawiązał do hasła tegorocznego „Mityngu pod gwiazdami” mówiąc, że osobiście doświadczył tego, iż „Bóg bezsilnym daje moc”.

W godzinach popołudniowych, na ołtarzu koronacyjnym, z uczestnikami Licheńskich Spotkań Trzeźwościowych spotkała się pani Mika Dunin. Pisarka zaakcentowała fakt, iż kobietom znacznie trudniej przyznać się do alkoholizmu i wyjść z uzależnienia. Wynika to z faktu, iż muszą one zmierzyć się ze stereotypami panującymi w społeczeństwie. Rozwiązaniem problemu alkoholowego – zdaniem pani Dunin – może być całkowite stanięcie w prawdzie wobec swoich problemów oraz przemiana duchowa.

Kulminacyjnym momentem Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej.

Na zakończenie Eucharystii ksiądz biskup poświęcił pamiątkowe medale i dyplomy dla osób, które w tym roku przeżywają 25 lat trzeźwości, natomiast ks. Krzywicki zaprosił na 27 Licheńskie Spotkania Trzeźwościowe, które odbędą się w roku 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.