Strona Główna » Blog » MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Anna Dom Noclegowy

12 kwietnia 2019 roku w Licheniu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, po raz pierwszy w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski.

Charakter widowiska najbardziej oddaje łacińskie słowo „misterium” oznaczające „tajemnicę”. Jest ono wyjątkowym, duchowym doświadczeniem, które pozwala głębiej przeżyć wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa stanowiące podstawę naszej wiary.
Księża marianie zapraszają wszystkich, którzy pragną duchowo przeżyć ostatnie chwile ziemskiego życia Chrystusa, do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
LICHEŃ NOCLEGI,NOCLEGI LICHEŃ,ANNA DOM NOCLEGOWY
Misterium odbędzie się na placu przed bazyliką Najświętszej Maryi Panny w piątek przed Niedzielą Palmową – 12 kwietnia o godz. 20.00. Przedstawienie pasyjne poprzedzi Msza Święta w bazylice o godz. 19.00.
LICHEŃ NOCLEGI,NOCLEGI LICHEŃ,ANNA DOM NOCLEGOWY
W Polsce misteria męki Pańskiej były reprezentowane m.in. przez średniowieczną Historyję o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim złożoną przez Mikołaja z Wilkowiecka. Z początku XVII w. zachowały się dwa scenariusze widowisk autorstwa Abrahama Rożniatowskiego, przeznaczone dla sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Misteria zanikły w okresie reformacji, a odrodziły się w XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.