Strona Główna » Blog » Światowy Dzień Chorego w Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego

Światowy Dzień Chorego w Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego

W przypadający (11.02) dwudziesty siódmy Światowy Dzień Chorego na wspólnej modlitwie w kaplicy Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego, funkcjonującego przy Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym, zgromadzili się pacjenci, wolontariusze, personel medyczny oraz kapłani.  Eucharystii przewodniczył ks. Sławomir Kasprzak, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Kramsku. Mszę św. koncelebrowali: ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium oraz ks. Krzysztof Jagoda MIC i ks. Julian Sztuczka MIC, hospicyjni kapelani.

W homilii ks. Sławomir Kasprzak powiedział, że choroba to cierpienie ciała i ducha chorego. Kapłan zaznaczył, że z licheńskim sanktuarium po raz pierwszy zetknął się 34 lata temu, kiedy jako kleryk przybywał do Lichenia w okresie wakacyjnym wraz z chorymi z rejonu konińskiego i sieradzkiego. Dzieląc się swoimi doświadczeniami pracy z ludźmi chorymi powiedział, że po śmierci swojego ojca rozpoczął wolontarialną posługę wśród osób wymagających opieki paliatywnej w Koninie.  Przed zakończeniem Mszy Świętej kapłani udali się z monstrancją do sal pacjentów, aby zanieść im Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
Hospicjum stacjonarne im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu istnieje od 2009 roku. Do placówki trafiają osoby będące u schyłku swojego życia. Wśród schorzeń u pacjentów największą liczbę stanowią choroby nowotworowe w nieuleczalnym stadium. Obecnie w hospicjum przebywa 22 pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.