Przegląd Pieśni Maryjnej i Patriotycznej

LICHEŃ NOCLEGI,NOCLEGI LICHEŃ, ANNA DOM NOCLEGOWY

III Przegląd Pieśni Maryjnej i Patriotycznej

W sobotę 19 maja w Licheniu odbył się po raz trzeci Przegląd Pieśni Maryjnych. W tym roku w związku z przypadającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w przygotowanym repertuarze znalazły się również pieśni patriotyczne.

LICHEŃ NOCLEGI, NOCLEGI LICHEŃ, ANNA DOM NOCLEGOWY
„Celem naszego spotkania była konfrontacja osiągnięć i wymiana doświadczeń pomiędzy występującymi chórami. W tym roku, ze względu na przypadającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zmieniliśmy nieco formułę i nazwę naszego koncertu, dodając człon „patriotyczny”. W ten sposób my, jako muzycy-amatorzy, chcieliśmy włączyć się w obchody tej jakże doniosłej uroczystości dla całego naszego Narodu” – skomentował p. Czesław Fijałkowski, dyrygent chóru „Vitrus Dei” z Lichenia.

LICHEŃ NOCLEGI,NOCLEGI LICHEŃ, ANNA DOM NOCLEGOWY     W III Przeglądzie Pieśni Maryjnej i Patriotycznej w Licheniu Starym wzięły udział chóry: Męski Chór Parafialny „Oremus” z Kramska pod dyrekcją p. Łukasza Rogowicza, Chór Farny „Lutnia” z Koła pod dyrekcją p. Jana Kordylewskiego, Chór Nauczycielski z Turku pod dyrekcją p. Kamili Pacześnej oraz Chór Parafialny „Virtus Dei” z Lichenia Starego.

LICHEŃ NOCLEGI,NOCLEGI LICHEŃ, ANNA DOM NOCLEGOWY
Patroni honorowi tych wydarzeń: ks. Henryk Kulik MIC, proboszcz licheńskiej parafii oraz p. Mariusz Zaborowski, burmistrz miasta i gminy Ślesin, którzy ufundowali na pamiątkę puchary i dyplomy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *