V Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich

Kobiety zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich przyjadą do Lichenia w dniach 12-13 września, aby uczestniczyć w V Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich.

Spotkanie odbędzie się – w sobotę, 12 września, panie spotkają się na parkingu naprzeciwko licheńskiej strażnicy OSP, aby wziąć udział w Jarmarku Kulturowym.
Natomiast w niedzielę udadzą się do licheńskiej bazyliki, aby o godz. 12.00 modlić się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Uroczystej sumie będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Alojzy Mering.

Wcześniej o godz. 10:00, z uczestnikami spotka się pani Małgorzata Terlikowska, która wygłosi referat zatytułowany „Budowanie relacji małżeńskich w rodzinie” (kaplica Trójcy Świętej).

Po Mszy Świętej na osoby pragnące zwiedzić Sanktuarium będzie czekał przewodnik. Na zakończenie Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczki odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Trójcy Świętej (godz. 15:00) oraz zaśpiewają „Barkę” przy pomniku Jana Pawła II (godz. 15:30)

V Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich organizuje Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Gminy Ślesin. Patronat nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *